Cвобода - понад усе!

Війна за українську гідність і свободу стосується кожного свідомого українця: вона стала частиною нашого життя, нашої долі.

У ці складні,напружені дні військового протистояння, під вибухи обстрілів,канонади і кулеметні черги, народжується модерна українська нація. Наше покоління росло і виховувалося на розповідях і легендах про відважних воїнів - час і нам такими бути. Хто, як не ми?

А все почалося з Майдану. Це він об'єднав звичайних людей з різних регіонів нашої держави, зробив їх побратимами та "воїнами світла. Кращі сини України виборюють  шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.

Пропонуємо вашій увазі книги про події Майдану, про Небесну Сотню, про бої на сході країни та людей, які для нас виборюють незалежність.

свобода

Пробачте, матері нас всіх!
В бою ми не шукали смерті!
Ми вмрем за волю - то не гріх!
За Україну гріх не вмерти!

Андрій Нечай

Майдан. (Р)еволюція Духу. 50 найкращих фото. - Київ, 2014. - 63с.
   В альманасі зібрано інтерв'ю, есе, статті українських митців, істориків, філософів, культурологів, учасників та очевидців подій на Майдані, подані 50 найкращих фоторобіт.

Небесна сотня. - Харків: Фоліо, 2016. - 206с.;іл.
   Це книга - посвята тим учасникам Революції Гідності, які віддали найцінніше - своє життя  заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати  свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні.
  Герої книги дуже різні люди - заробітчани, нуковці, підприємці, вчителі...Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об'єднав їх для виборювання права нації на світле майбутнє.

Нечай А. Небесна сотня. Хроніка народної революції:Поезії. - 2014. -  112с.
    Це збірка патріотичних поезій, присвячених Майдану та героям Небесної Сотні. Також автор подає світлини тих буремних днів.

Кокотюха А. Вогняна зима: роман. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 352с.
    Роман Андрія Кокотюхи - це складна мозаїка емоцій, що вирували і на Майдані, і в Маріїнському парку, і навіть під шоломом бійця "Беркуту". Що ж спільного поміж бізнесменом, студентом, продавцем косметики, тітушкою і беркутівцем? Паспорт громадянина України і те, що за збігом обставин усі вони опинилися у вирі "вогняної" зими? Ні. Їх єднає межа "не - повернення", адже ті, хто виживе, уже ніколи не будуть такими, як раніше.

Ткачівський Я. Лицар свободи й любові: Лірика. - Івано - Франківськ: Лілея - НВ, 2014. - 164с.
   До збірки відомого поета - лірика, пісняра та прозаїка ввійшли нові тематичні вірші, які збентежать серця шанувальників його ліричних творів. Автор разом із своїм ліричним героєм задушевними рядками ніби сповідається перед читачами, котрі хочуть причаститися непідробним поетичним словом, у котрому акумульовано наше буремне сьогодення, свідком і творцем якого є кожен з нас. І це - окрилює.

Базів В. Армагедон на Майдані. - Київ: Український пріоритет, 2014. - 160с.
    Письмо автора справляє на читачів вулканічне потрясіння, як і сам феномен Майдану на самосвідомість сучасного землянина. На смисловому тлі подається документальна маловідома історія про те, що і як призвело до Повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння із провалля гуманітарно - кримінальної катастрофи для майже 50- мільйонного людського згромадження в центрі Європи. Водночас всенародний Бунт гідності став прологом до визвольної війни.

Антологія " Україна - Європа". - Харків: Бібколектор, 2015. - 573с.
    Письменники, твори яких увійшли до антології, визначають обличчя нашої літератури. І це обличчя повернуто до Європи. В оповіданнях та уривках з іще не виданих романів - тема європейського минулого та майбутнього України. Тут же і трагічна сучасність - в антології є і складні міжнаціональні стосунки на території нашої країни, і тема Майдана, і навіть збитий Боїнг.

Букатюк О. Мадонна Майдану (очікування Різдва). - Івано - Франківськ:СІМИК, 2014. - 124с.
    Автор збірки - поет, вільний журналіст, активіст Майдану. Ця збірка мала би стати знаковою для нового покоління українців, книгою - закликом, книгою - сумлінням, книгою - вірою. Але, якщо в силу різних причин цього не станеться, досить буде того, що вона написана і цей поет є братом по крові кількох поколінь українців. Книга присвячена героям Небесної Сотні.

Не мовчімо: збірка поезій. - Тернопіль: ТзОВ "Терно - граф", 2014. - 112с.; іл.
     Ця збірка - це голос! І він приєднується до сотні, тисячі голосів, що лунають з непокірних сердець. Сердець, що хочуть вирвати свою долю з намріяних планів ворога.Не мовчімо, розповідаймо дітям гірку правду, навчімо їх розпізнавати сусіда від ворога. Хай лунає голос, хай прорізає брехню гострою правдою, долинає до самого байдужого.

Осінь у камуфляжі: збірка віршів. - Кременчук: Видавець ПП Щербатюк О.В., 2014. - 128с.
      Збірка містить вірші поетів з усіх куточків України. У цей, складний для держави час, чутлива душа поетів не змогла не відгукнутися на біль своєї країни. Як у житті, у збірці поєдналися: радість і сум, любов і ненависть, відчай і надія.

Юркевич А. Моя революція. Спогади. - Тернопіль: Вектор, 2015. - 40с.
   Книга тернополянина, учасника Революції Гідності, командира другого взводу другої роти батальйону "Айдар" Андрія Юркевича, який загинув  на Луганщині. Це спогади про події 18 - 20 лютого 2014 року в Києві. Як зазначив автор, це "посвята як тим героям, які не повернулись додому, так і тим, хто залишився живим і загартував свій дух для подальшої боротьби".

Тимчук В. Вогнити! Вижити! Перемогти! - Львів: Видавництво "Астролябія", 2015. - 40с.
    На злободенні теми дня автор відгукнувся поетичними творами, джерелом натхнення для яких стали знайомі та незнайомі йому захисники України, а також перекладами чи не перлин мілітарної поезії зі світової поетичної скарбниці.

Правовий та соціальний захист бійців АТО. - Тернопіль: ТзОВ "Терно - граф", 2015. - 160с.
    У даному виданні подано зміни в чинному законодавстві та витяги з нормативно - правової бази України, що стосуються соціально - правового захисту учасників АТО станом на 1 травня 2015р.

Видання авторів Чортківщини

Голик О. У полум'ї високих барикад: поезії. - Чортків.2015. - 229с.
    Автор - учасник подій на Майдані у Києві. У своїх віршах докладає всіх зусиль, щоб його Слово було тією зброєю непокори, до котрої закликав Шевченко, Франко, незгасима Леся. Орест Голик вдячний часу і всім тим людям, з котрими мав честь і можливість проявити себе, залишити свій слід у житті нашої держави.

Голик О. Сильні духом: поезії. - Чортків, 2016. - 196с.
   Збірку віршів "Сильні духом" автор назвав тому, що хотів написати про наших славних патріотів, котрі пройшли Майдан і добровольцями влились в загони захисників нашої держави проти її поневолення - як фізичного, так і морально - духовного.

Млодзяновська О. Я люблю Україну!:Вірші. - Тернопіль: Лібра Терра, 2015. - 40с.
     Дана збірка - це духовно - поетичний гімн свідомого українства, яке об'єдналося у боротьбі за правду, волю і справедливість.Серед поезій є вірш присвячений нашому земляку - герою  Романові Ільяшенку. Призначена збірка для широкого кола читачів, життєвим гаслом котрих є вічне: " Бог і Україна".

Підготувала: провідний бібліограф Чортківської РК ЦБС Надія Лугова.

 
©2011 Чортківська Центральна бібліотека