Дивосвіт дитячої літератури

Любов до читання не виникає зненацька. Для неї потрібно підготувати благодатний грунт, посіяти добірне зерно, а потім дбайливо плекати тендітний паросток, поки він не зміцніє та не дасть перші плоди.
Усіх книжок на світі  не прочитаєш. Але цього і не треба. Можна читати лише те, що подобається, і те, що корисно. З кожним роком з’являється безліч новинок, які вже самою обкладинкою манять маленьких читачів. Під такими палітурками можна знайти чарівні казки, цікаві історії, красиву природу.
Перша книга для дітей  - це перші кроки в світ читання та літератури. Тож зробімо разом цей перший крок!

Дем’янова І. Ната і добрий ранок. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2015. – 32с.
Серія книг «Читаємо по складах» забезпечить поетапне формування в дітей навички смислового читання через пробудження інтересу. Запропонований текст допоможе розвивати фонематичне сприйняття, покращити артикуляцію, заохотити прагнення читати самостійно, вдосконалити читацькі уміння, активізувати пізнавальні інтереси.

Казки для найменших: зб. казок. – Видавничий дім «Пегас», 2017. – 64с.
Найвідоміші герої казок для найменших зібралися під однією палітуркою, щоб привітати та зацікавити своїми історіями вашого малюка: тут і грайливий колобок, і турботлива курочка Ряба, і пустотливі мишенята із працелюбним півником… Усі ці казки добрі та веселі.

Казки малюкам про хоробрих: зб. казок. - Видавничий дім «Пегас», 2017. – 64с.
У світі існує багато казок: і про тварин, і про чарівників, і про принцес. У цій збірці малюк зустріне героїв, які своєю сміливістю та відданістю допомагають друзям, захищають слабких, перемагають зло і служать добру та любові. На сторінках нашої книги живуть казкові персонажі, хоробрі та справедливі вчинки яких стануть для маленького читача гарним прикладом.
Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.

Казки доброї феї: зб. казок. - Видавничий дім «Пегас», 2017. – 64с.
До цієї книги увійшли казки народів Європи, які рідко зустрічаються у традиційних збірках. 3 деякими юний читач познайомиться вперше. На нього чекає зустріч з дивними казковими істотами: ельфами, гномами, відьмами та феями. Як вони виглядають, маленькі вони чи великі? Добрі чи злі? Допомагають вони людям або, навпаки, уникають зустрічі й не хочуть мати з ними нічого спільного? Чарівні казки доброї феї розкажуть про це.

Чарівна скринька казок: зб. казок. – Видавничий  дім «Пегас», 2017. – 64с.

У цій збірці ваша дитина з великим задоволенням зустрінеться з улюбленими казковими героями, про яких ви вже розповідали або читали. А якщо ви ще не встигли познайомитися з ними свого маленького читача, тоді швидше відкривайте першу сторінку книги! Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку

Шкляр В. Помста Баби Яги. – Львів: Апріорі, 2017. – 76с.
Письменник Василь Шкляр та художник Кость Лавро створили нову подарункову книжку для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Це збірка яскравих оповідань про перше входження дитини у складний світ людських взаємин. Про пізнання добра і зла, які тісно сусідують як у реальному житті, так і в чарівній казці. Видання містить паралельний переклад оповідань англійською мовою, що неабияк прислужиться розумненьким дітлахам, котрі вивчають найуживанішу іноземну мову.

Чеповецький Ю. Дивовижна подорож М’якуша, Нетака та Непосидька. – Х.: ВД  «Школа», 2017. – 176с.
Трійця іграшкових хлопчиків — Непосидько, М’якуш та Нетак — разом зі справжнім хлопчиком Петрусем вирушають на всюдильоті у дивовижну подорож. Де вони тільки не побували! І на планеті Велика Нетака, де все навпаки, і на вельми розумному Кібернетичному острові, і навіть на Молочному Шляху.

Чеповецький Ю. Неймовірні пригоди М’якуша, Нетака та Непосидька. – Х.: ВД «Школа»,2017. -176с.
Трійця всесвітньо відомих іграшкових хлопчиків - Непосидько, М'якуш та Нетак — разом зі справжнім хлопчиком Петрусем на прізвище Матусин-Татусів вирушають на пошуки неймовірних пригод.

Нестайко В. Дивовижні пригоди в лісовій школі: Сонце серед ночі.Пригоди в Павутинії. - Х.: ВД «Школа»,2017. -208с.
У цих двох книгах, що розпочинають серію книжок про пригоди в лісовій школі, розповідається про веселих, дотепних учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання — зайчика,їжачка та їхніх однокласників. Легку, життєрадісну, сповнену доброго гумору оповідь із задоволенням прочитають діти молодшого та середнього шкільного віку.

Нестайко В. Дивовижні пригоди в лісовій школі:Секрет Васі Кицина, Енелолик, Уфа і Жахобяк. - Х.: ВД «Школа»,2017. -128с.
Життєрадісна і легка книга розповідає про дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників.

Мельник П. Дивовижна подорож Соні й Асі до Скандинавії. –  Кропивницький: ТОВ «Імекс – ЛТД», 2016. – 104с.
Казки Петра Мельника не прості, а... кулінарні! І хоч пригоди ці фантастичні, проте – засновані на реальних подіях та історичних фактах. Як звичайний збірник маминих рецептів міг стати чарівним? Чому звичайна дівчинка Софійка опинилась так далеко від рідного дому й стала учасницею незвичайних небезпечних пригод, і коли вони завершаться? І як це звичайна кішка заговорила?! І ще багато цікавого чекає юних мандрівників.

Ріббінг А., Нільсон М. Англійський словник у малюнках. - Х.: Вид-во «Ранок», 2017. – 64с.
У книзі ти знайдеш багато кумедних малюнків і познайомишся з англійськими словами. Які англійські імена існують? Як лічити англійською? Які слова приховує RATTLESNAKE? Усе це у ти знайдеш у англійськиму словнику у малюнках від A до Z!

Стрековська-Заремба М. Філіпек і шалені канікули. -Х.: ВД «Школа»,2016. -144с.
Канікули падають на родину маленького школяра Філіпека, як грім серед ясного неба. На бешкетника чекає дуже насичена «програма»: викриття шпигуна, поїздка з дідусем у санаторій для літніх людей, спортивний табір з дівчатками-балеринами, «викрадення» власною тіткою, подушкова вечірка....

Стрековська-Заремба М. Філіпек і весела сімейка. - Х.: ВД «Школа»,2016. -160с.
Кумедні історії про веселого бешкетника Філіпека та його друзів розсмішать як дітей, так і дорослих. Вони побачать світ його очима — очима «дуже чемної, розважливої та розумної не на свої роки дитини», як він каже про себе. Створила цього дивовижного персонажа польська письменниця.

Стрековська-Заремба М. Філіпек і шкільні витівки. - Х.: ВД «Школа»,2016. -160с.
Малий розумник Філіпек нарешті йде до школи, де на нього чекають старі друзі, нові пригоди та… ні хвилини вільного часу. Філіпек усе встигає: допомагати друзям у навчанні та розкривати власні таланти, вчитися танцювати та їздити «слідами великих поляків», а ще — бешкетувати.

Ліндгрен Астрід. Пригоди Пеппі Довгапанчохи: повісті. – Київ: Рідна мова, 2017. – 312с.
Дівчинка, для якої затісні будь-які рамки, — фантазерка, бунтарка, жартівниця. Неймовірно сильна. Неймовірно щедра. І трішечки самотня. Хочеш подружити з нею? Тоді мерщій розгорни книжку уславленої шведської письменниці Астрід Ліндґрен і поринь у пригоди  Пеппі Довгапанчохи — доньки капітана, який став найсправжнісіньким негритянським королем.

Рауд Е. Пригоди  Муфтика, Півчеревичка та Мохобородька: Ціна слави. - Х.: ВД «Школа»,2016. -176с.
 До вашої  уваги  пригоди  всесвітньо відомих персонажів естонського письменника  Ено Рауда — маленьких чоловічків Муфтика, Півчеревичка та Мохобородька. Проте маленькими вони були тільки на зріст. Якщо судити за їхніми справами, ніхто не зважився б сказати, що вони маленькі. Трохи дивакуваті — можливо. Бо й справді, наші персонажі мали дещо незвичний вигляд. Муфтик завжди одягнений у велику муфту, Мохобородько має чудову бороду зі справжнього лісового моху, а Півчеревичок носить взуття з обрізаними носками, щоб зручніше було ворушити пальцями ніг. За домівку їм править унікальний червоний автофургон, обладнаний усім необхідним у господарстві.

Касдепке  Гжегож. Зачіпки детектива Нишпорки. Канікули детектива Нишпорки. - Х.: ВД «Школа»,2016. -136с.
Детективна агенція «Рожеві окуляри» працює на повну силу. Для неї нема ні канікул, ні вихідних, адже щодня може щось трапитися… Тому детектив Нишпорка пильнує й уважно розглядає кожну річ чи підозрілу людину, тим паче якщо ця людина — небезпечний суперник детектив Мертвяк. І якщо пан Нишпорка таки знайде якусь зачіпку, то робота буде всім: розгадувати ту зачіпку доведеться і йому, і читачам.Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

Корчак Я. Король  Матіуш  Перший. – Х.: Вид-во «Ранок», 2016. – 384с.
Чи можливо бути королем, коли тобі всього вісім? Як залишитися добрим і чесним у підступному дорослому світі? Що зробить усіх мешканців королівства щасливими? Відповіді на ці складні питання намагається знайти маленький Матіуш. А щоб дізнатися, як це йому вдається – відкривай книжку та читай!

Галичина: енциклопедія, казка, гра. – К.: Гамазин, 2016. – 64с.
Що нам відомо про Галичину? Львівські вулички, старовинні замки, кам'яні мури, князі й літописці, зелений шум Карпат  і барвиста гуцульська вишивка, історії, скарби, таємниці... Хто розбере, що тут правда, що — вигадка?
Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити.
У цій книжці ми зібрали казки та легенди Галичини, і водночас — основну інформацію про історію, культуру та життя в цьому регіоні від давнини і до сьогодні.
Віртуальну виставку підготувала провідний бібліограф  Чортківської  книгозбірні Надія Лугова.

 
©2011 Чортківська Центральна бібліотека