Слово народжене любов’ю

Поету і прозаїку Володимиру Погорецькому  - 50
Ім’я Володимира Погорецького добре відоме чортківчанам і не тільки їм. Автор прозових та поетичних збірок, редактор літературного та громадсько – публіцистичного часопису «Золота Пектораль», редактор і упорядник альманаху «Сонячне гроно», та історико – туристичного  путівника «Чортківщина», активний дописувач місцевих та обласних часописів .
Володимир Погорецький,  уродженець с.Полівці, що на Чортківщині, - перший на наших теренах член Національної спілки письменників України. Наш земляк  отримав високу державну нагороду – орден «За заслуги  III ступеня». Він – лауреат  літературних премій ім. Дмитра Нитченка (2012р.), ім. Пантелеймона Куліша (2013р.), ім. Степана Сапеляка (2017р.).  За відгуками колег по перу пан Володимир «глибокий лірик у поезії, а у прозі – жорстокий фізик»
Незабаром поет святкуватиме полудень віку. Тож пропонуємо ознайомитись із творчим доробком літератора.

Погорецький  В.  Великодні дзвони. Поезії. – Тернопіль: Джура, 2003. – 44с.


У поетичній збірці переплелися війна і кохання, гіркі думки і зачарування красою світу, глибока віра в Творця. Автор бачив «земне пекло» – афганську війну. І та війна уже ніколи не покине його сни і свідомість.

Погорецький  В.  До стіп Зарваницької Матері Божої. Нарис. – Тернопіль:ТАЙП, 2003. – 48с.


Письменник звертається до подій, які пов’язані  з чудотворною іконою Зарваницької  Матері Божої.

Погорецький В. Під крилом вечірньої зорі. – Тернопіль: СорокА, 2006. – 88с


Тема збірки – осмислення земних цінностей і неповторності життя, захоплення розмаїттям природи, усвідомлення своєї відповідальності перед Богом, історією і Україною. Окремий цикл складають інтимні поезії.

Погорецький В. На присьбі . Поезії. – Тернопіль: ТАЙП, 2007. – 72с.


До збірки увійшли вірші, які відзначаються глибиною почуттів, розмаїттям тем і думок. Свіжість поетичного образу та барвистість мови – ось характерні ознаки цієї поетичної збірки.

Погорецький В. Афганський синдром. Повість. – Тернопіль: Астон, 2012. – 96с.


Дана повість – це погляд безпосереднього учасника на безглузду і криваву війну в Афганістані. Це розповідь про те, що автор бачив, пережив, перепустив крізь серце і свідомість. Так за що загинули українські хлопці? – запитує і намагається дати відповідь у цій книзі Володимир Погорецький.

Сонячне гроно. Літературний альманах Чортківщини. – Тернопіль: СорокА, 2007. – 120с.


Редактор і упорядник альманаху Володимир Погорецький. На сторінках зі своїми поезіями виступають люди різних уподобань ,настроїв, переживань і переконань, але всіх їх об’єднує жага до рідного слова – першооснови нашого буття і розвитку.

Чорткіщина. Історико-туристичний путівник. – Тернопіль: Астон, 2007. – 188с.


У цій книзі здійснено спробу провести читача звивистими шляхами історії нашої місцевості від давнини до сьогодення. Ця своєрідна подорож в часі дозволяє нам зрозуміти як наші предки любили свою землю, берегли і захищали від ворогів. Це також книга про красу природи і велич людського духу.

Золота Пектораль. Літературно-мистецький та громадсько-публіцистичний часопис, головним редактором якого є літератор Володимир Погорецький.

Чорпіта Я., Чорпіта О. Літературно-мистецька та наукова Чортківщина. – Чортків,2007. – С.59. Одна із сторінок збірки присвячена Володимиру Погорецькому.

Письменники Тернопілля. Члени Національної спілки письменників України. – Тернопіль:ТзОВ Терно-граф, 2010. – С.74.


У бібліографічному довіднику подаються стислі біографічні відомості про Володимира Погорецького, назви та дати випущених ним книг.

Література до знаменних і пам’ятних дат Тернопільщини на 2017 рік: бібліогр. покажч. Вип. 27 . –Тернопіль: Підручники і посібники , 2016 . – С.51-53.

Тернопільський енциклопедичний словник. – Тернопіль:ВАТ ТВПК Збруч, 2008. – Т.3. П – Я. – С.100.


Словник подає короткі біографічні дані з життя літератора В.Погорецького, перелік творів та дати їх видання.

Підготувала виставку провідний бібліограф Н.В.Лугова за матеріалами із фонду центральної бібліотеки.

Підготувала провідний бібліограф Чортківської РК ЦБС Н.В.Лугова

 

 
©2011 Чортківська Центральна бібліотека