Пропонуємо читачам ознайомитись з новими виданнями наших талановитих краян.
Кожна ця книжка знайшла свою нішу на полиці нашої книгозбірні.

Дзісяк (Дорожний),Я. Фортеці катренів: Поезії. - Тернопіль: Астон, 2015с.; іл. У черговому виданні представлені авторські чотирирядкові вірші (катрени) та фотографії замків, фортець та їх руїн.

Дорожний, Я. У хвилях Еросу: Поезії. - Тернопіль: Вектор, 2014. - 68с.; іл. У цій збірці, що є продовженням поетичної творчості, представлено вірші на еротичну тематику, де автор відкриває читачу власний світогляд. Ця тема невичерпна і вічна, як саме життя - Жінка, її природність і краса, захоплення таїною її тіла, прагнення осягнути його у всій чуттєвості і глибині. Вірші переплетені авторськими світлинами з відтінком гумору.

Обшарська,Р.В. Промінчик у долоньці: Дитячі вірші. - Тернопіль: "Терно - граф", 2015. - 100с.; іл. Калейдоскоп дитячих віршів Раїси Обшарської покликаний розширити кругозір, збагатити фантазі., зміцнити національний дух української дитини. Тут представлені твори для читання дітям дорослими та розучування дітьми віршів, які їм припали до душі. Книжка розрахована на батьків. вихователів дитячих садків, студентів педагогічних навчальних закладів.

Млодзяновська,О. Є. Колискова для Ісуса: Вірші. - Тернопіль:"Терно - граф", 2015. - 24с.; іл. Щоб відчути велич, колорит і духовну красу Різдва Христового, чортківська поетка Оксана Млодзяновська запрошує поціновувачів художнього слова до знайомства зі своєю черговою поетичною збірочкою для родинного читання "Колискова для Ісуса". Ці милозвучні твори легко лягають на пам'ять малечі, розвивають багатогранну уяву, показують, що добро, віра, надія і любов - це правдивий шлях християнського життя. До того ж текст супроводжують колоритні ілюстрації, які неодмінно захоплять діток.

Журба,О. Я - Жінка: Поезії. - Тернопіль:Астон, 2014. - 96с.; іл. Від народження і до вічності людина творить - ці намистинки щирості сотаються на низку її життя.У цій книзі авторка віддає на розсуд читача своє намисто, зіткане з любові до рідного краю та України, зі смутку й болю, із кохання та жалю. Читаючи мереживні рядки, відчуваєш весняний подих вітру, запах трав, золотогаряче шурхотіння осені. Замислюєшся над філософією добра і зла, звеличуєшся Любов'ю.

Погорецький,В.А. Пробудження: Поезії. - Тернопіль: Крок, 2014. - 192с. Нова збірка поезій отця Василя Погорецького присвячена боголюбивому і багатостраждальному українському народові, волю якого не перемогти, бо з ним правда і Бог. Книжка адресована тим, хто любить Україну і кому вона рідна та дорога.

Погорецький,В.А. На хвилях болю: Поезії. - Тернопіль: Крок, 2014. - 299с. П'ята поетична книга отця Василя Погорецького випромінює безцінну істину: там, де панує любов, страху і болю вже нема. Це хвилюючий образ доленосної дороги крізь неминучу смерть до розкриленого Неба. Збірка поезій в пам'ять донечці Юлії, яка згасла, як тендітна свічечка у дитячому віці.

  Базалінський,А. Стара амфора. Рубаї. - Чортків, 2014. - 90с.; іл. У цій книжці автор вносить поправку щодо відомого застереження про малопридатність "старих будинків для нового вина". Справді ж бо, давня поетична форма рубаї, наповнена новітнім вмістом, може приваблювати мешканців XX століття не менше, ніж наших попередників. Гурманам красного письменства залишається перевірити це на власний розсуд.

  Чорпіта,Я.І. Робітники виноградника Христового. - Чортків: Видавництво"Вогонь з неба", 2014. - 104.; іл. Ця книга про життя і діяльність греко - католицьких священиків нашого краю. У ній зібрані матеріали про найбільш відомих душпастирів минулого теперішньої Бучацької єпархії УГКЦ. Священики минулого були не лише добрими, жертовними душпастирями, але і стали взірцем справжнього патріота, звитяжного захисника своєї рідної землі.

   Штепа,М.C.  Пам'яті солдатові - українцю. - Чортків: ФОП Атаманчук В.В., 2014. - 32с.; іл.
"Пам'яті солдатові - українцю" - чергова книжечка колишньої зв'язкової УПА Марії Штепи про трагічну долю українського патріота, родича Т.Шевченка, який, будучи солдатом російської армії у роки Першої світової війни, популяризував серед галичан творчість Великого Кобзаря. За це він загинув, але не забутий у пам'яті вдячних нащадків.

   Федоришин,П.С.  Важкий кожух, але не свій. Додруковані сторінки історії села Біла Чортківського району та оповідки й новели із його життя. - Тернопіль: "Терно - граф", 2015. - 831с.;іл.
У книжці на основі історичних документів, архівних матеріалів у художній формі розповідається про долю одного з найбільших сіл області. Через побут, поведінку, психологію, релігійну приналежність розкрито характери людей, національну самоідентичність, ментальність, світогляд. В її основі лежать глибокий патріотизм, любов до рідної землі, до України. Цією книжкою автор ставить запитання: без знання минулого чи матимемо ми майбутнє?

 
©2011 Чортківська Центральна бібліотека