Літературними стежками Василя Махна

З ювілейною присвятою автору.
Василь Махно добре знаний в Україні та зарубіжжі як поет, есеїст, літературний критик та вчений. Зараз він мешкає в Нью-Йорку
Василь Махно народився у Чорткові в 1964 р. Закінчив Тернопільський педагогічний інститут (нині ТНПУ), викладав літературу у Тернопільському університеті, а згодом — у Ягеллонському(Краків).

В.Махно – лауреат багатьох літературних  відзнак,  зокрема Міжнародної премії «Повелье Мораве» (2013) та «Книга року ВВС» (2015),  премії ім. С.Будного (1994).
Поезія Василя Махна  оригінальна, має довільну композицію, висловлює індивідуальні думки та враження з конкретного приводу чи питання. Поезія носить філософський, белетристичний характер. Вона світиться образністю, афористичністю, настановою на розмовну інтонацію й лексику.
Пропонуємо зануритись в  оригінальну творчість (зокрема поезію) непересічного українця з цікавими поглядами на життя, природу, щастя, кохання та інші людські цінності.

Поезія Василя Махна  оригінальна, має довільну композицію, висловлює індивідуальні думки та враження з конкретного приводу чи питання. Поезія носить філософський, белетристичний характер. Вона світиться образністю, афористичністю, настановою на розмовну інтонацію й лексику.
Пропонуємо зануритись в  оригінальну творчість (зокрема поезію) непересічного українця з цікавими поглядами на життя, природу, щастя, кохання та інші людські цінності.

Махно, Василь.   Парк культури та відпочинку імені Гертруди Стайн: Есеї. Інтерв’ю. – К.: Критика, 2006. – 140с.

Kнижка складається з десяти есеїв і двох інтерв’ю, в яких автор  мандрує культурними просторами американської та європейської культури. В.Махно моделює світовий поетичний контекст із усвідомленням інакшости й неподібности Заходу та Сходу; проекція українського в тому контексті опосередковано присутня в «персоналізованих» культурологічних пейзажах.

Махно, Василь. 38 віршів про Нью – Йорк і дещо інше. - К.: Критика, 2004. - 128с

Збірка віршів, котрі шукають свого читача і відкривають нам життя за океаном.

Махно, Василь. Зимові листи. - К.: Критика, 2011. – 126с

Збірка віршів природничої, родинної тематики, американські сюжети. Є і згадка про Тернопіль у віршованій формі. У поезіях він щораз обертається в минуле, немов знову й знову проходить незбагненними стежками людського життя,

Махно,Василь. Паперовий міст. – Львів: Видавництво Старого Лева. 2017. – 126с

До збірки увійшли поезії 2015 – 2016 років. Вони згруповані у два розділи: «Паперовий міст» та « Двадцять один вірш про кохання і жодної пісні відчаю». Париж, Берлін, Бруклін, Нью – Йорк і поруч Чортків. Приємно, що автор не забуває своїх витоків.

Махно, Василь. Лютневі елегії та інші вірші. – Львів: Каменяр. 1998. – 61с

Вірші сучасного українського поета . Провідний мотив у текстах – «самотність цезаря». Звідси – відстороненість, холодність, глобальність думки.

Махно, Василь. Я хочу бути джазом і рок – н – ролом. – Тернопіль: Видавництво «Крок», 2013. – 108с

До збірки увійшли вибрані вірші про Тернопіль і Нью – Йорк, тому і збірка складається з двох частин у відповідності до музики міст.

Махно,Василь. Плавник риби. – Івано – Франківськ: Лілея – НВ, 2002. – 68с.

Осінні пейзажі, родинне гніздо і легкий музичний супровід у поезіях із даної збірки. Врешті, автор сам визнає свою очевидну залежність від спогадів, що живлять писання.

Махно, Василь. Cornelia Street Cafe: Нові та вибрані вірші. – К.: Факт, 2007. – 224с

Збірка складена з поезій 1991 – 2006 років. Василь Махно – мандрівник. І найцікавіше у нього – це його мандри всередині власних творів. Автор добре усвідомлює, що шлях,який він вибрав досить небезпечний – це творче життя над пропастю між батьківщиною та чужиною.

Не можемо залишити поза увагою збірки творів Василя Махна іноземними мовами.

Makhno Vasyl. Fiecare obiect isi are locul sau. – Craiova Scrisul Romanesc Fundatia – Editura ,2009

Makhno  Vasyl. THREAD  AND SELECTED NEW VORK POEM. – MEB, 2009

Махно, Василь.  Црна руйа йоезиjе. – Србие, 2013

Шубер, Януш. Спійманий у сіть. – К.: Критика, 2007. – 115с.

Василь Махно упорядкував і переклав з польської мови на українську чільного польського поета, його поезії про буття, життя родини, побут.

Літературне Тернопілля 1984 – 2007 рр./ Антологія. – Тернопіль: ТзОВ «Терно – граф», 2007.- С.388 – 410.

У збірнику подається коротка біографія Василя Махна, відгуки на його творчість, деякі поезії та есе.

Золота Пектораль. – 2015. - №1 – 2. – С.7 – 17.

У літературно – мистецькому та громадсько – політичному часописі друкується мала проза Василя Махна та вірш «Для Чорткова».

Тернопільський Енциклопедичний Словник. – Тернопіль: ВАТ ТВПК «Збруч», 2005. – Т.2. К – О. – С.478

Стаття з енциклопедичного словника знайомить з біографією Василя Махна.

Літературно – мистецький і громадсько – політичний часопис  різних років презентує читачеві нові твори нашого земляка Василя Махна.

Стаття з енциклопедичного словника знайомить з біографією Василя Махна.

У Чорткові та в Тернополі часто відбуваються презентації видань  автора, які висвітлюються у місцевій пресі.
Запрошуємо до знайомства з творчістю нашого земляка -  поета, есеїста, перекладача Василя Махна.

 

Матеріали із фонду центральної книгозбірні презентувала провідний бібліограф  Н.В.Лугова.    

 

 

 

 
©2011 Чортківська Центральна бібліотека