Життя на барикадах поезії

Я, людина двадцятого віку, - і от, зачудована, бачу лише первозданність!

Непоборний поклик душі

Поезія - це завжди неповторність,
якийсь безсмертний дотик до душі.

Костенко,Л.В. Річка Геракліта. - К.: Либідь, 2011. - 288с.
Це літературно - філософські роздуми видатної української поетеси, де тріумфує неприборкана стихія людських почуттів. Чотири розділи присвячені порам року та життєвим перипетіям. Передмова до збірки написана дочкою поетеси Оксаною Пахльовською.

Костенко,Л.В. Записки українського самашедшого. - К.: А - БА - БА - ГА - ЛА - МА - ГА, 2011. - 416с.
Перший прозовий роман поетеси, де тісно переплетені художня література, щоденники, сучасні літописання і публіцистика. Головний герой 35 - річний київський програміст, який на тлі особистої драми прискіпливо, глибоко і болісно переживає всі виклики нашого часу, прагне подолати комунікативну прірву між чоловіком і жінкою, родиною і професією, Україною і світом.

Костенко,Л.В. Берестечко. Історичний роман. - Львів: Каменяр, 2007. - 170с.
Це віршована розповідь про одну з найбільших трагедій української історії - битву під Берестечком. Написана в 1967 році не раз дописувалась (в 60 -х, 70 -х, 80 -х роках). "Поразка - це наука, ніяка перемога так не вчить," - такі актуальні слова і сьогодні.

Костенко,Л.В. Гуманітарна аура нації, або Дефект головного дзеркала. - К.: Вид. дім "Києво - Могилянська академія", 2005. - 32с.
Лекція поетеси присвячена гострим проблемам національної культури у світовому контексті. Розрахована на студентів та широке коло читачів.

Костенко,Л.В. Вибране. - К.: Дніпро, 1989. - 559с.
Книга віршів та поем містить вибрані твори з книг "Зоряний інтеграл" та "Княжа гора", які свого часу не побачили світ.

Поезія: Ліна Костенко, Олександр Олесь, Василь Симоненко, Василь Стус. - К.: Наук. думка, 2000. - 272с.
До книги увійшли поетичні твори видатних поетів України. З великого творчого доробку Ліни Костенко тут опубліковані поезії та історичний роман у віршах "Маруся Чурай".

Творча палітра таланту Ліни Костенко

Я вибрала Долю собі сама.
І що зі мною не станеться -
у мене жодних претензій нема
до Долі - моєї обраниці.

Брюховецький В.С. Ліна Костенко: нарис творчості. - К.:Дніпро, 1990. - 262с.
Нарис присвячено становленню і еволюції самобутнього таланту Ліни Костенко. В її поезіях трансформувались кращі традиції українського фольклору, класичної літератури. Кожен твір - своя громадянська позиція митця, світогляд та ідеали, - так характеризує поетесу автор.

Дзюба,Іван. Є поети для епох. - К.: Либідь, 2011. - 208с.
У цій книжці зійшлися дві унікальні творчі особистості. Натхненний есей Івана Дзюби про творчість Ліни Костенко суголосний бесіді з поетесою, в якій вона вперше так щиро й вичерпно розповідає про своє життя у Слові.

Дзюба,І.М. З криниці літ: У 3 - т. Т.1: Статті. Доповіді. Рецензії. Передмови. Дещо про добрих сусідів і духовну рідню. - К.: Вид. дім "Києво - Могилянська академія", 2006. - 975с.
Автор у статті "Неопалима купина" ділиться враженнями від поезії Ліни Костенко.

Ільницький,Микола. На перехрестях віку: У трьох кн. - К.: Вид дім "Києво - Могилянська академія", 2008. - Кн.1. - 838с.
Одна із серій портретів "З чого постає неповторність" присвячена поетесі Ліні Костенко.

Історія української літератури XX століття: У 2 кн. Кн.2: Друга половина XX ст.. - К.: Либідь, 1998. - 456с.
З особливою докладністю аналізується художня творчість літераторів, які протистояли обставинам репресій, диктату русифікації, зокрема і Ліни Костенко. Багато цікавих статей про видатну українську поетесу Ліну Костенко подаються і у періодичних виданнях.

Підготувала провідний бібліограф Чортківської РК ЦБС Надія Лугова, використовуючи матеріали з фонду центральної бібліотеки.

 
©2011 Чортківська Центральна бібліотека